Ako si vybrať vhodnú formu podnikania v roku 2019?        + možnosti

01.01.2019

Nemáte v tom prehľad? Nebojte sa, nie ste sami! Množstvo našich klientov je nováčikov vo svete podnikania a my pokľadáme za našu úlohu im pomôcť, poradiť a previesť ich úvodným štádiom podnikania.

Výber vhodnej formy podnikania je dôležité predovšetkým pre budúcnosť Vášho podnikania

1. Ako si vybrať vhodnú formu podnikania

V prvom rade je dôležité zamyslieť sa nad svojim zámerom. Zahrať sa trochu na vešticu a predpokladať ako sa Vám bude dariť. Je množstvo foriem podnikania a každá je vhodná na iný typ podnikania resp. zámeru.

Pred výberom by ste si mali vedieť odpovedať aspoň na tieto základné otázky:

  • Idem podnikať sám alebo mám partnerov?
  • Je môj zámer podnikanie alebo vykonávanie všeobecne prospešnej služby (napr. hospic)?
  • Budem mať zamestnancov?
  • Som ochotný/á ručiť celým svojim majetkom?
  • Plánujem v buducnosti predaj firmy?

Množstvo našich klientov nevie úplne zadefinovať svoj zámer, preto s nami bezplatne konzultujú správny výber formy podnikania

2. Výber z najobľúbenejších foriem podnikania

Existuje množstvo foriem podnikania, no ako to už býva, trh a prax ukazuje, že obľubenými sa stáva len zopár. Tu Vám dávame prehľad tých najobľúbenejších:

Živnosť (SZČO)

Ide jednoznačne o najlacnejší začiatok podnikania. Využívajú ho väčšinou ludia, ktorí sú nutení prejsť na živnosť kôli zamestnaniu alebo vedia, že podnikať budu sami, na "vlastné triko" a nevadí im, že budú ručiť celým svojim majetkom. Nevýhodou sú aj dosť vysoké odvody, ktoré sa často stávajú dôvodom prečo živnostníci prechádzajú na s.r.o..

Založiť živnosť Vám vieme už za 24 hodín a za cenu 25,- EUR. Viac informácii TU.

Spoločnosť s ručením obmedzeným (S.R.O.)

Ak je živnosť najlacnejšia tak s.r.o. je najobľúbenejšia forma podnikania. S.r.o. v sebe spája obmedzené ručenie, možnosť mať až 50 spoločníkov, ľahkú prevoditeľnosť (predaj) a omnoho väčšie možnosti optimalizácie odvodov a daní. My preto veľmi často odporúčame s.r.o. ako najvhodnejšiu formu podnikania pre väčšinu zámerov.

Založiť s.r.o. Vám vieme už do 10dní a za konečnú cenu 250,- EUR aj bez potreby disponovať kapitálom 5.000,- EUR. Viac informácii TU.

Nezisková organizácia (n.o.)

"Neziskovku" nemožno zaradiť ako klasickú formu podnikania aj keď sama môže podnikať. Nezisková organizácia je organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby - využíva sa teda v oblastiach ako je zdravotníctvo, socialne služby ale aj vzdelávanie. Výhodou je možnosť získavať 2% z daní iných subjektov a často má výhodu pri čerpaniach EU fondov.

Založiť N.O. Vám vieme do 15dní a za konečnú cenu 250,- EUR. Viac informácii TU.

Občianske združenie (o.z.)

Občianske združenie taktiež nemožno zaradiť medzi podnikateľské subjekty no je to forma vhodná pre klientov plánujucich zámer kde budú mať množstvo členov od ktorých budú vyberať členské poplatky. Občianske združenia sú teda vhodné pre rôzne spolky, združenia či kluby.

Založiť O.Z. Vám vieme do 15 dni a za konečnú cenu 150,- EUR. Viac informácii TU.

3. Výber skúseného a schopného registrátora

Nie je žiadnym tajomstvom, že dnes sa už z časového ani finančného hladiska neoplatí registrovať prakticky akýkoľvek subjekt svojpomocne. Dovoľujeme si Vám preto navrhnúť našu spoločnosť pôsobiacu v tejto oblasti od roku 2012 a za toto obdobie pomohla stovkám podnikateľov s realizáciou ich podnikateľského zámeru. Viac informácii o nás sa môžete dozvedieť TU.

Zadajte svoj email a zostante informovaný o svete podnikania